E15 - 1. 9. 2015Sunny Canadian International School otevřela novou budovu gymnázia

Soukromá dvojjazyčná škola Sunny Canadian International School v Jesenici u Prahy otevřela pro své studenty novou, moderní budovu bilingvního gymnázia.

 Soukromá dvojjazyčná škola Sunny Canadian International School v Jesenici u Prahy otevřela pro své studenty novou, moderní budovu bilingvního gymnázia.Dalších 9 fotografií v galerii
1.9.2015 8:00 | 

Sunny Canadian International School zareaguje na trvale se zvyšující zájem studentů o studium na této škole otevřením nového moderního vzdělávacího komplexu. Slavnostní otevření proběhlo 31. srpna 2015 pod záštitou Velvyslanectví Kanady a Kanadské obchodní komory.

Slavnostního zahájení se zúčastnila také starostka obce Jesenice paní Bc. Radka Vladyková a řada jiných hostů, mezi kterými nechyběl zpěvák Ben Christovao, moderátor Jan Rosák, kanoista Martin Doktor, spisovatelka Zuzana Maléřová, senátor Václav Láska, bývalá ředitelka společnosti Muriel Anton z Kanady, ředitel Centra nadání Václav Fořtík či moderátorsko-žurnalistická dvojice manželé Hynkovi. Všichni kmotři a kmotřičky popřály škole mnoho krásného a bubenická skupina Jumping Drums odstartovala nový školní rok.

Sunny Canadian International School roste před očima. Každý rok otevírá více tříd a vítá více studentů, pro které je kvalitní dvojjazyčné vzdělání prioritou. Propracovaný vzdělávací program, studijní výsledky a přátelská atmosféra Sunny Canadian International School tak přitahují stále více zájemců o školku, základní školu i gymnázium a okruh, z něhož dojíždí bezmála 420 žáků Sunny Canadian, se rozšířil na více než 40 km.

Na tuto poptávku zareagovala škola výstavbou nového moderního vzdělávacího komplexu Canadian International School, který přímo navazuje na stávající budovu mateřské a základní školy Sunny Canadian International School. Stavba byla zahájena v květnu 2014 a Sunny Canadian touto stavbou oslavila své třinácté výročí. Nová budova disponuje krásnou sportovní multifunkční halou, knihovnou, moderním klubem, několika laboratořemi přírodních věd, multimediální učebnou, kuchyňským studiem, výtvarným ateliérem, počítačovou učebnou a mnoha třídami, ve kterých najdou svůj druhý domov žáci druhého stupně a především pak navazujícího gymnázia.


Přečtěte si: Alice Štunda: Naši žáci se ve světě neztratí


Toto všeobecné gymnázium je zapsáno v rejstříku škol MŠMT a řídí se zákony a vzdělávacím programem českého školství. Výuka je ale koncipována tak, aby maturanti byli plně připraveni pro studium jak na českých, tak na zahraničních univerzitách.

Gymnázium totiž nabízí zcela bilingvní výuku v českém i v anglickém jazyce, volitelný další cizí jazyk, zkušené středoškolské pedagogy české i rodilé mluvčí, malý počet studentů ve třídě a možnost zakončení středoškolského vzdělání jak českou, tak mezinárodní cambridgeskou maturitou, která studentům významně usnadní možnosti studia na zahraničních univerzitách. Škola má akreditaci k poskytování mezinárodní zkoušky IGCSE a následně k výstupní závěrečné mezinárodní maturitní zkoušce Advanced Levels (úroveň A), skládané na konci čtvrtého ročníku gymnázia.

Výstavbou budovy gymnázia byl tedy dokončen a uzavřen komplex tří vzájemně propojených a vzdělávací koncepcí provázaných systémů Sunny Canadian International School – mateřské školy, základní devítileté školy a čtyřletého všeobecného gymnázia, tedy bilingvního studia od školky až po maturitu pod jednou střechou.

Zdroj:
http://zpravy.e15.cz/kancelar/kariera-a-vzdelani/sunny-canadian-international-school-otevrela-novou-budovu-gymnazia-1223424


http://zpravy.e15.cz/kancelar/kariera-a-vzdelani/sunny-canadian-international-school-otevrela-novou-budovu-gymnazia-1223424