Hospodářské noviny - 4. 9. 2015

Sunny Canadian otevírá nové gymnázium. Nabídne českou i mezinárodní maturitu


  • Poslední srpnový den otevře škola Sunny Canadian International School novou budovu gymnázia v Jesenici u Prahy.
  • Součástí projektu je sportovní hala, knihovna či výtvarný ateliér.
  • Škola studentům nabídne českou i cambridgeskou maturitu nebo i mezinárodní zkoušku IGCSE.
Sunny Canadian International School mohou žáci zakončit českou nebo mezinárodní cambridgeskou maturitou - Ilustrační foto.
Sunny Canadian International School mohou žáci zakončit českou nebo mezinárodní cambridgeskou maturitou - Ilustrační foto.
autor: Sunny Canadian

Soukromá dvojjazyčná škola Sunny Canadian International School otevře 31. srpna v Jesenici u Prahy novou budovu všeobecného gymnázia. Doplní tak stávající komplex budov mateřské a základní školy. Slavnostní otevření se uskuteční pod záštitou velvyslanectví Kanady a Kanadské obchodní komory.

Součástí budovy gymnázia jsou laboratoře přírodních věd, sportovní multifunkční hala, knihovna, multimediální učebna, kuchyňka nebo výtvarný ateliér. Stavba byla zahájena v květnu 2014.

I když se škola řídí českým vzdělávacím programem, výuka je koncipována tak, aby byli maturanti připraveni pro studium jak na českých, tak i zahraničních univerzitách. Nabízí výuku v češtině a angličtině, další cizí jazyky vyučuje jako volitelné.

Sunny Canadian International School mohou žáci zakončit českou nebo mezinárodní cambridgeskou maturitou. Škola má také akreditaci k poskytování mezinárodní zkoušky IGCSE a následně k výstupní závěrečné mezinárodní maturitní zkoušce Advanced Levels, skládané na konci čtvrtého ročníku.


Zdroj: 
http://domaci.ihned.cz/c1-64529390-sunny-canadian-otevira-nove-gymnazium-nabidne-ceskou-i-mezinarodni-maturitu