Jahodový den/ Strawberry Day (13.6. 2017)

Dnes nás před školou vítal krásný a voňavý stánek s červenými  jahodami, který nám připomněl, že už  je červen, ještě napsat pár testů a pak už hurá na prázdniny. Jahodový koláč od Lenky Sapíkové, který si dala řada studentů k snídani, byl skutečně skvělý. Řada dětí a učitelů uctila tyto skvělé plody tím, že přišli do školy oblečeni v červené barvě. Jahodový den pak zakončil oběd, kdy se servírovaly úžasné jahodové knedlíky.  Věděli jste, že jahodám nesvědčí mytí pod tekoucí vodou? Přicházejí tak totiž až o 50 % vůně. Lepší je jahody krátce položit do mísy s vodou a nechat okapat.

 

Today we were welcomed by red strawberries booth standing in the front of our school.  It was a small reminder that it is  already June and summer holidays are almost here. Strawberry cake made by Lenka Sapiková was a great breakfast.  Many children and teachers  that are strawberry lovers came to school dressed in red.   The strawberry day ended  with strawberry dumplings served for lunch.

Did you know that strawberries should not be washed under running water? They are loosing up to  50% of their lovely  smell. It is better to lay  strawberries briefly in a bowl of water and then let them dry.