Slavnostní zahájení školního roku - fotogalerie / First School Day - photos (4.9.2017)

Dnešní den patřil slavnostnímu zahájení školního roku 2017/18, které se uskutečnilo ve velké tělocvičně pro děti ze ZŠ a studenty Gymnázia a jejich rodiče a sourozence. K ceremoniálům neodmyslitelně patří hymny, které u nás zazněly hned tři - sunny, česká a kanadská. Prvňáčci, šesťáci a gymnazisté se stali vlajkonoši a na pódium přinesli opět tři vlajky. Děti v první školní den přívitala paní majitelka školy, generální ředitel a paní ředitelka. S radostí jsme uvítali i přítomnost starostky obce Jesenice, paní Radky Vladykové , které tímto moc děkujeme, že si na děti udělala čas. Na pódiu byly slavnostně předány diplomy prvním sunny IGCSE maturantům, kterým srdečně blahopřejeme. 

Dětem i rodičům byly představeny skvělé novinky, které pro vás Sunny tým o prázdninách připravil. Jednou z nich je nové školní oblečení - na tělocvik, volnočasové a slavnostní. Děti v letošním školním roce budou při hodinách tělesné výchovy oblečeny jednotně, tak jak bývá zvykem na mezinárodních školách. Volnočasové oblečení nabízí trička, mikiny ve třech barvách a moderní tepláky. Při tvorbě oblečení byl kladen důraz na pohodlnost, kvalitní materiál a moderní střih. Slavnostní oblečení bylo vytvořeno s myšlenkou naučit děti vhodně se obléci při slavnostních příležitostech a zároveň projevovat hrdost a příslušnost ke své škole. 

Dalším velkým překvapením bylo představení nového oficiálního maskota školy, kterým je Los západokanadský. Tento skvělý losí kluk bude s dětmi sdílet řadu školních dobrodružstlví a bude jim fandit při každé příležitosti. 

Všem dětem i rodičům děkujeme za hojnou účast a za navození milé a slavnostní atmosféry. Přejeme krásný a úspěšný nový školní rok!


Today marked the opening ceremony of our 2017/2018 school year. The ceremony was help in the large gym for students in elementary and high school.The ceremony was kicked off by three anthems, the Sunny Canadian, Czech and Canadian national anthem. The children were greeted by the owner of the school, followed by the general director and finally by the school principal. Sunny Canadian was pleased to host the mayor of Jesenice, Mrs. Radka Vladykova who was kind enough to make time to visit children at Sunny Canadian. 

Parents and children were presented with exciting news which had been prepared by the Sunny team over the summer. The first announcement informed about our new school clothes specially designed for PE classes, leisure time, and formal events. Leisure wear includes a selection of t-shirts, sweatshirts, and sweatpants which students can wear to represent their school. The formal wear was created with the intention to teach students how to dress for formal events as well as to cultivate pride for their school.

The final surprise of the day was the introduction of our new school mascot, who is a Canadian moose who will be present at school events in order to cheer children on and create a good atmosphere,

We wish you all a pleasant and successful school year.